Каталог товарів

Силовий кабель

Силовий кабель є провідом, який використовується переважно для передачі електроенергії, а також підключення споживачів до систем живлення безпосередньо від розподільних щитків — як промислових, так і комунальних об'єктів. У нашому Інтернет-магазині Lumir представлений широкий вибір різноманітних силових кабелів, що дозволяє потенційним покупцям вибрати найбільш оптимальні товари для них.

Відмінності від освітлювальних та живильних кабелів

Зазвичай у суспільстві склалося поняття освітлювальних проводів, що використовуються реалізації підключення освітлювальних приладів. Йдеться про кабелі, поперечний переріз яких не перевищує 1,5 кв. мм. Провіди, які застосовуються для підключення потужніших пристроїв, прийнято вважати силовими. З їх допомогою забезпечується роботи таких приладів, як телевізор або персональний комп'ютер.

Іноді освітлювальні кабелі називаються живильними. Незважаючи на це, все ж таки такий поділ проводів є умовним. Саме тому всі перелічені найменування можна вважати синонімічними у деяких випадках.

Конструктивні особливості кабелів

В даний час існує велика кількість різних електричних силових кабелів. Вони відрізняються між собою як своїми розмірами, а й особливостями пристрою. Від цих двох факторів залежать технічні характеристики проводів.

Основні конструктивні елементи всіх силових кабелів полягають у наступному:

  •     струмопровідна жила;
  •     захисна ізоляційна оболонка.

Як перший, так і другий елемент може бути виконаний з різних матеріалів. Це позначається на можливостях дроту та його функціональному призначенні.


Струмопровідна жила

Найчастіше при виробництві струмопровідної жили використовують мідь або алюміній. Ці два метали вважаються основними, що застосовуються у цьому випадку. Вони характеризуються насамперед своїми високими струмопровідними якостями. Йдеться про низький рівень опору.

Кількість жил в електричних проводах буває різною. Їхня форма також відрізняється один від одного. Існують кабелі з одиночних дротів або багатодротяних мідних жил. У каталозі нашого інтернет-магазину Lumir представлені як перші, так і другі варіанти виконання дротів.

Захисна оболонка

Виконання захисної оболонки кабелів може бути різним. У цьому плані варто виділити такі їх типи:

  •     гумова;
  •     поліетиленова;
  •     паперова (просочена олією);
  •     ПВХ.

Гумова ізоляція застосовується до тих пристроїв, які використовуються для облаштування систем з максимальним рівнем напруги 10 кВ. Серед переваг такого зовнішнього шару кабелів експерти виділяють низьке вбирання вологи, хорошу гнучкість та простоту монтажу. Гумова ізоляція погано справляється із впливом на неї ультрафіолету. Саме тому дроти такого типу не рекомендується застосовувати у відкритих мережах.

Якщо кабель має ізоляцію з поліетилену, він не має обмежень по напрузі. При цьому існує кілька типів таких пристроїв, що відрізняються між собою рівнем максимальної напруги:

  •     від 6 до 32 кВ;
  •     від 45 до 150 кВ;
  •     від 220 до 330 кв.

Поліетиленове покриття здатне витримати високий температурний режим та вплив вологи. До того ж, воно характеризується низькою вагою.

Паперова ізоляція, просочена олією, може застосовуватися у дротах для систем передачі електроенергії напругою до 35 кВ. Для додаткового захисту такі кабелі потрібно замінити на свинцеві оболонки.

Найбільш популярними вважаються кабелі з ізоляцією із ПВХ. Вони використовуються як у побутових, так і в комунальних мережах напругою до 600 В. До того ж нерідко їх можна зустріти у промислових мережевих системах низької напруги (від 1 до 6 кВ).