Каталог товарів

Звита пара

Віта пара є одним з основних типів кабелів зв'язку, що має вигляд однієї або декількох пар ізольованих провідників. Вони скручені таким чином, щоб утворювалося невелике число витків. Зверху цей провід покритий пластмасовою оболонкою.

На нашому сайті представлено кілька типів кручених пар, які відрізняються між собою конструктивними особливостями та технічними характеристиками. Перш ніж купити якийсь із них, попередньо потрібно звернути увагу на їх параметри та функціональне призначення.

Основні типи

Внутрішня конструкція різних кабелів кручений пари зажадала їх поділ на кілька типів. Вони абсолютно по-різному здійснюють захист дроту від електромагнітного випромінювання, що у своє чергу позначається втрати даних.

Типи кручений пари відрізняються між собою як послідовністю, так і кількістю захисних шарів. Нижче представлено три основні рішення, які нині мають значний попит:

  •     UTP;
  •     FTP;
  •     SFTP.

Абревіатура «TP» позначає безпосередньо кручену пару, яка в англійській мові називається twisted pair. Щодо інших букв, вони мають свої значення:


  1. U – unshielded. У цьому випадку йдеться про кабель, який не має екрану. У такому дроті звиті попарно провідники як захист покриті лише зовнішнім ізоляційним шаром.
  2. F – foil. Відмінною особливістю даної модифікації кабелю є те, що між провідниками та зовнішнім ізоляційним шаром є фольга. Для виробництва останньої зазвичай використовують алюміній.
  3. S – screen. Дані тип дротів передбачає наявність у його конструкції металевої обплетення. Остання вважається найбільш надійним шаром захисту від всіляких зовнішніх перешкод.

Таким чином, розуміння, у чому конструктивна різниця між представленими в каталозі типами кручених пар, потрібно розібратися в їх особливостях використання.


Особливості використання

Кожен з типів кручених пар має свої властивості та технічні якості. Це, своєю чергою, позначається можливості використання конкретних проводів у тих чи інших умовах. У цьому плані є такі закономірності:

  1. Віта пара SFTP дозволяє забезпечити максимальний рівень захисту від зовнішнього впливу електромагнітного поля. Внаслідок цього втрати даних є практично нульовими. З цієї причини цей провід нерідко застосовується для протяжних магістральних ліній у умовах, у яких спостерігається сильне електромагнітне випромінювання.
  2. Віта пара FTP дозволяє уберегти мережу від відносно невеликих перешкод у разі невисокої напруги. Якщо система прокладена у місці, де спостерігається сильне електромагнітне випромінювання, даний тип дроту зможе захистити дані від його несприятливого зовнішнього впливу.
  3. Віта пара UTP застосовується лише у випадках, коли мережа є нетривалою. До того ж у її межах повинно бути сильне або середнє електромагнітне зовнішнє випромінювання.

Таким чином, якщо ви хочете вибрати кручену пару в каталозі нашого інтернет-магазину Lumir, перш за все, варто розібратися з тим, якою буде тривалість вашої мережі та умови її експлуатації. Після цього вам потрібно додати товар у кошик, вказати свої контактні дані, вибрати спосіб оплати та доставки, а також підтвердити замовлення. До того ж, ми надаємо клієнтам можливість покупки кабелів в один клік — для цього достатньо вказати власний номер телефону, після чого зв'яжуться з вами наші менеджери по роботі з клієнтами.