Каталог товарів

Датчики: Датчики руху

Показати по:
16 32 64
Вид:
У наявності
0
1040 грн
У наявності
0
1099 грн
У наявності
0
720 грн
У наявності
0
525 грн 585 грн
У наявності
0
714 грн
У наявності
0
794 грн
У наявності
0
1238 грн
У наявності
0
2200 грн
У наявності
0
1850 грн
1 2 3

Датчики руху є основним елементом систем сигналізації та моніторингу. Як вони працюють, які механізми використовуються і як вибрати оптимальний варіант для дому чи бізнесу?


Спочатку визначимо, що таке датчик руху – це пристрій, що дозволяє виявити переміщення об'єктів у межах зони своєї дії та відтворити активацію інших компонентів системи безпеки.

Області застосування цих пристроїв досить широкі. В інтернет-магазині Lumir можна купити датчики, які застосовують в охоронних системах та сигналізаціях, управлінням освітлення та в системах «розумний будинок», для включення вентиляторів, кондиціонерів тощо.

Принцип роботи

Метод дії пристрою залежить від того, яка технологія використана у конструкції. Можливе реагування на зміну температури навколишнього середовища або відстеження переміщення об'єктів у просторі. Але пристрій не повинен реагувати лише на активність у полі дії, оскільки це може дезінформувати охоронну систему. Наприклад, якщо якийсь предмет впаде або пробіжить собака, сигналізувати охороні не варто. Тому в багатьох девайсах передбачено визначення заломлення ультразвукових хвиль та зміни температури.

У зв'язку з цим розрізняють типи детекторів руху:

  •  мікрохвильові (НВЧ);
  •  інфрачервоні (ІЧ);
  •  ультразвукові (УЗ);
  •  комбіновані.

Кожен вид пристроїв, який можна купити на сайті Lumir, має свої переваги та встановлюються для виконання різних завдань.

Мікрохвильові

Принцип дії мікрохвильового типу полягає у випромінюванні електромагнітних хвиль високої частоти, які наштовхуючись на перешкоди, відбиваються від їхньої поверхні та фіксуються сенсором. Якщо виявлено будь-які зміни, то мікропроцесор датчика спрацьовує згідно з поставленим перед ним завданням.

Визначення об'єктів відбувається при зіткненні НВЧ-хвиль з матеріалом, що відбиває їх. Основою принципу є зміна частоти хвилі у момент зіткнення з перешкодою.

Інфрачервоні датчики

Цей вид пристроїв виявляє об'єкти, вловлюючи коливання рівня тепла у навколишньому середовищі. Будь-який живий об'єкт випромінює інфрачервоні хвилі, які, проходячи крізь лінзи або дзеркала пристрою, потрапляє на сенсор, що реагує на це.

Під час переміщення об'єкта його відстежують усі лінзи, що є стартом до активації необхідної функції. Чим більша кількість дзеркал у конструкції, тим вищий рівень чутливості приладу. Зона охоплення залежить від загальної площі лінз.

Ультразвукові

Сканування простору датчиком відбувається за допомогою ультразвукових хвиль. Фіксування змін показника частоти відбитого променя активує запрограмовану функцію.

Роботу пристрою забезпечує вмонтований генератор УЗ-хвиль, який випромінює їх. Відбиті хвилі прямують до приймача. Якщо зоні охоплення виявляється об'єкт, то хвилі, відбиваючись з його поверхні, змінюють свою частоту. Цей момент фіксується приймачем, після чого виконується завдання, поставлене перед пристроєм.

Комбіновані датчики

Вже з назви стає ясно, що цей тип пристроїв поєднує в собі кілька можливостей виявлення об'єктів, що рухаються. Якщо існує необхідність максимально точно контролювати переміщення по території, такий варіант датчика охоронної сигналізації найоптимальніший. Комбінування технологій в одному пристрої підвищує продуктивність роботи, оскільки недоліки однієї компенсуються перевагами іншої.

Всі типи пристроїв можна придбати в інтернет-магазині Lumir за прийнятними цінами. Для консультації залиште заявку на зворотний дзвінок на сайті або зателефонуйте за номером телефону.